Jak zacząć szyć w 4 prostych krokach

Jak zacząć szyć w 4 prostych krokach

 

Krok 1

– Wybierz maszynę do szycia. Warte uwagi są maszyny komputerowe, które jednak nie należą do tanich (ceny zaczynają się od 1000 zł a kończą nawet na 8000 zł w zależności od funkcji). Dlatego przed dokonaniem takiej inwestycji, warto odwiedzić tzw. „kawiarenkę szyciową” udostępniającą sprzęt, organizującą szkolenia i sprzedającą materiały. Takie miejsce znajdziesz w niemal każdym dużym mieście.

Krok 2

– Zaopatrz się w igły, nici i tkaniny. Warto przedtem poznać cechy charakterystyczne i skład poszczególnych rodzajów materiałów. Tutaj obowiązuje prosta zasada – im lepsza jakość, tym łatwiej szyć. Jeśli nie znasz dobrze różnych materiałów, przed zakupem większej ilości koniecznie zamów próbki.

wykrój na materiale

Krok 3

–  Przygotuj wykrojnik. Pomogą ci w tym czasopisma dla pasjonatów szycia, które kupisz w każdym kiosku. Do zrobienia wykrojnika potrzebny jest duży arkusz papieru, miarka, linijka i ekierka. Na początek wybierz coś łatwego np. spódnicę z koła.

wycinanie wykroju z materiału

Krok 4

– Znajdź w internecie video przedstawiające różne rodzaje szwów. Jeśli nie masz doświadczenia w szyciu, wybierz jeden z najłatwiejszych i… do dzieła! Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *