Filc wraca do łask projektantów

filcow torby podrużne z haftem ludowymPrzez wiele lat filc był spychany przez projektantów mody na margines, ale od niedawna wracają oni do tego materiału gdyż stanowi świetne zestawienie z wieloma materiałami.

Najczęściej jest on używany w torebkach, ozdobach i jako drobne wstawki w odzieży. Filc jest materiałem który, powstaje z wełny w procesie filcowania.
Filc wykorzystywany produkcji torebek często łączone jest z skórą, koronkami, nadaje się także idealnie do haftu. Moda na proste folkowe wzory z każdym rokiem przybiera na sile, więc zaopatrzenie się w torebkę filcową z haftem ludowym będzie zakupem na wiele sezonów. ozdoby wykonane z filcu

Materiał ten występuje w wielu kolorach więc idealnie nadaje się na wykonywanie drobiazgów i ozdób do domu. Rzeczy wykonywane z filcu są wykonywane ręcznie więc powstają w krótkich seriach lub pojedyncze sztuki. Są wykonane trwale i przede wszystkim tworzone z pasją. Produkty typu handmade są wykonywane przez coraz większą rzeszę młodych i zdolnych projektantów i samouków co gwarantuje duży wybór.

One thought on “Filc wraca do łask projektantów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *